Partner serwisu

Kent C. Dodds, Venkat Subramaniam, Adam Haertle na święcie technologii w Gdańsku. Infoshare 2022 już 6-7 października! 

Cyberbezpieczeństwo, metaverse, Digital Humans, neurolingwistyczne programowanie i najświeższe techniczne nowinki ze świata dev i tech już niedługo na 6 scenach Infoshare 2022. Konferencja w formule stacjonarnej odbędzie się 6-7 października i połączona będzie z transmisją online. Homodigital jest partnerem wydarzenia.

Tegoroczna, 16. edycja Infoshare to okazja do biznesowego networkingu i solidna dawka wiedzy od czołowych ekspertów, na temat najgorętszych techowych trendów czy rozwiązań programistycznych. Na uczestników będą czekały trzy sceny poświęcone developerom: Devtrends, Advanced Dev Blue i Advanced Dev Red. 

Zobacz również:

Wśród zaproszonych prelegentów jest znany bloger, front-end developer, kontrybutor do wielu projektów opensource – Kent C. Dodds z Remix, który skupi się na transformacji sieci i tego, jak ona wpłynie na doświadczenia użytkowników, produktywność programistów i cele biznesowe. Pojawi się też Venkat Subramaniam – specjalista w zakresie architektury oprogramowania oraz dobrych praktyk programowania, autora wielu książek o programowaniu w Java, Scala, Kotlin, .Net. Na scenie zobaczymy też m.in. Hadiego Hariri z Jetbrains czy Anę-Marię Mihalceanu z Red Hat. 

Metaverse i Web3

Podczas Infoshare 2022 jednym z tematów będzie metaverse, o którym będzie opowiadał autor The Metaverse Handbook – QuHarrison Terry, a także Wiktoria Wójcik (inStreamly),  Mike Butcher (TechCrunch), Piotr Bombol (Gameset) oraz Szymon Ciach (Kochański&Partners), który przybliży prawne aspekty z tym związane. O blockchain w branży modowej opowie Mateusz Mach (Nextrope), a Szymon Sypniewicz z RAMP, na bazie doświadczenia pracy z ponad 500 projektami Web3, podzieli się z uczestnikami swoimi przemyśleniami i przewidywaniami w tym obszarze. 

Cyberbezpieczeństwo na prowadzeniu

Mocnym obszarem podczas wystąpień Infoshare 2022 będzie cyberbezpieczeństwo. Adam Haertle z ZaufanaTrzeciaStrona.pl zabierze nas za kulisy grup cyberprzestępczych, pokaże rekrutację do takiej pracy, ich codzienne zajęcia czy narzędzia, których używają. Z kolei Mateusz Biliński pokaże techniki przełamywania zabezpieczeń i praktycznymi informacjami dla każdego właściciela smartphone’a jak się przed tych uchronić. 

Tarek Chabab z Astek Polska Sp. z o.o. zaprezentuje rozwiązania techniczne w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy dla instytucji finansowych. Jan Anisimowicz, C&F SA przyjrzy się komputerom kwantowym i roli jaką mogą odgrywać w kontekście bezpieczeństwa informacji. Radu Vunvulea z Endava pokaże narzędzia, których możemy użyć, aby zapewnić, że kod jest bezpieczny i dostosowany do wszystkich dostępnych najlepszych praktyk i zaleceń. Natomiast Adam Nowak z EY swoją prezentację poświęci tematowi zlecania oceny bezpieczeństwa dla systemów IT. 

Networking przez wielkie N

– Jednym z najbardziej gorących tematów tegorocznej edycji Infoshare będzie Web 3.0, który postrzegany jest jako ogromna szansa dla świata biznesu – globalnych marek i korporacji. Jednocześnie wyzwaniem dla nich pozostaje dostępność ekspertów IT, którzy potrafią programować w technologiach powiązanych z takimi obszarami jak metaverse, kryptowaluty, NFT czy blockchain. Chcemy być mostem zarówno dla biznesu, który szuka specjalistów w tym obszarze, jak i dla programistów, którzy będą mogli zdobyć potrzebną im wiedzę podczas wystąpień na scenie i rozmów z liderami opinii Web 3.0. – mówi Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.

Warto pamiętać, że Infoshare 2022 to nie tylko wystąpienia, ale szereg innych aktywności czekających na uczestników. Dla uczestników konferencji nastawionych na networking przewidziano liczne imprezy dodatkowe, m.in. popularne Great Networking Party, podczas którego wystąpi duet KARAŚ/ROGUCKI czy spotkanie społeczności z Bartkiem Puckiem. Developerzy mogą skorzystać też z warsztatów prowadzonych przez specjalistów z Huawei i Develocraft. 

Bilety

Wstęp na konferencję zapewniają bilety dostępne na stronie organizatora: infoshare.pl/is-register, w tym darmowy Basic Pass, dostępny po wcześniejszej  rejestracji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze wpisy naszych autorów Wszyscy autorzy
Przyszłość jest tutaj

Podaj swój adres email i odbieraj najświeższe informacje o nowych technologiach i nie tylko.

email-iconfacebooktwitteryoutubelinkedin instagram whatsup
Skip to content