2 kwietnia 2024

Czy nowa umowa Allegro z Orlen Paczka ułatwi życie kupującym?

Allegro podpisało umowę z Ruchem! Na automatach Orlen Paczka zobaczysz logo największej pod względem odwiedzin polskiej platformy e-commerce. A co nowa umowa zmieni w sposobie korzystania z Allegro przez użytkowników? Sprawdzamy.

Platforma Allegro nieustannie się rozwija, wchodzi na nowe rynki zagraniczne i oferuje kupującym nowe funkcje ułatwiające zakupy. Właśnie nastąpił kolejny krok mający zwiększyć widoczność marki i rozwinąć sposób dostawy zakupów. Allegro podpisało umowę z Ruchem obsługującym Orlen Paczka. Współpraca ma potrwać do 2030 r. Co nowa umowa zmienia?

Można zamawiać z Allegro za pomocą Orlen Paczka

W ramach podpisanej umowy Ruch zobowiązał się do dostarczania zakupów dokonanych za pośrednictwem Allegro do popularnych sieci punktów odbioru Orlen Paczka. Firmy zobowiązały się do rozwoju nowych usług i wzajemnej promocji marketingowej.

Ruch zobowiązał się m.in. do umieszczenia logo Allegro na automatach Orlen Paczka, a także do utrzymania ich wydajności i dostarczenia określonej liczby przesyłek.

Jak umowa wpłynie na ceny zamówień Orlen Paczka?

Dla użytkowników Allegro najważniejsza jest zapewne informacja, że określone w umowie opłaty na rzecz Ruchu pozostaną stałe do końca roku 2024.

W przyszłości opłaty mogą być natomiast korygowane z uwzględnieniem zmian cen paliw, wysokości inflacji i przeciętnego wynagrodzenia. Każda z tych korekt ma nastąpić w styczniu kolejnego roku. Oznacza to, że kupując i sprzedając przez Allegro, możemy liczyć na to, że nie zaskoczy nas nagła zmiana cen.

Dlaczego Allegro zdecydowało się na podpisanie umowy z Ruchem? Ponieważ dobrze wpisuje się ona w skalowanie i dywersyfikację sieci automatów paczkowych i PUDO (Pick-Up, Drop-Off) oraz wykorzystanie własnej sieci automatów paczkowych Allegro.

Czy warto zamawiać z Allegro przez Orlen Paczkę?

Orlen Paczka to tylko jedna z dostępnych opcji wysyłki z Allegro. Obecnie kupujący mogą zostać skuszeni cenami za przesyłkę z Orlen Paczką, które w programie Allegro Smart na promocji wynoszą 0 zł.

W Polsce znajdują się ponad 4 tysiące automatów paczkowych od Orlen Paczka. Prawdopodobieństwo, że któryś z nich stoi w Twojej okolicy, jest zatem duże. Czy opłaci Ci się korzystanie z Orlen Paczki, a co za tym idzie z Allegro Smart? To zależy od tego, jak często kupujesz na Allegro. Według danych Polacy na Allegro wydają średnio 3000 zł rocznie. Czy jesteś wśród nich?

Czy sprzedawanie na Allegro jest nadal bezpieczne? Przeczytaj, co spotkało Vintedzianki: Czy zapłacisz podatek na Vinted? Najważniejsze informacje! (homodigital.pl)

Autor zdjęcia:  Arcady

Home Strona główna Subiektywnie o finansach
Skip to content email-icon