23 grudnia 2021

Nie masz pomysłu na prezent na ostatnią chwilę? Podaruj… cyfrowy prezent!

Gdy wszyscy znajomi wokół od miesięcy szykują prezenty, ja budzę się na ostatnią chwilę, krzycząc w przerażeniu: „Święta!”. Na szczęście nie muszę biegać po sklepach i z niecierpliwością wypatrywać kuriera. Wiele prezentów można kupić dziś w formie online – z pożytkiem dla siebie (święty spokój najważniejszy), ale też środowiska. W czasach, w których ludzie masowo kupują to, na co mają ochotę, kolejny kubek czy skarpetki nie ucieszą planety. Oto lista pomysłów na prezent na Boże Narodzenie, których nie wsadzisz pod choinkę, ale ucieszą równie mocno! I pokażą, że kto jak kto, ale ty nadążasz za technologicznymi trendami.

Gdy wszyscy znajomi wokół od miesięcy szykują prezenty, ja budzę się na ostatnią chwilę, krzycząc w przerażeniu: „Święta!”. Na szczęście nie muszę biegać po sklepach i z niecierpliwością wypatrywać kuriera. Wiele prezentów można kupić dziś w formie online – z pożytkiem dla siebie (święty spokój najważniejszy), ale też środowiska. W czasach, w których ludzie masowo kupują to, na co mają ochotę, kolejny kubek czy skarpetki nie ucieszą planety. Oto lista pomysłów na prezent na Boże Narodzenie, których nie wsadzisz pod choinkę, ale ucieszą równie mocno! I pokażą, że kto jak kto, ale ty nadążasz za technologicznymi trendami.

Prezenty last minute? Chyba każdemu z nas to się zdarzyło – w szale przedświątecznych przygotowań lub próbując domknąć zadania w pracy przed końcem roku, zapominamy o podarunkach dla bliskich. Warto na Boże Narodzenie 2021 podejść do tematu inaczej niż zwykle i kupić prezenty cyfrowe.

Co to są prezenty cyfrowe na Wigilię 2021?

Prezenty cyfrowe to po prostu takie prezenty, które występują wyłącznie w cyfrowym świecie, na komputerze, w Internecie, w formie online. Kupujemy je w Internecie i właściwie na tym nasz wysiłek się kończy. W zależności od pomysłu na prezent na Wigilię możemy go wysłać osobie obdarowywanej mailem, sprawić radość wgrywając bezpośrednio na komputer lub łącząc z kontem, na przykład na mediach społecznościowych albo w innej aplikacji.

Prezent cyfrowy na Boże Narodzenie – jak go spakować?

Skoro prezenty cyfrowe nie mają fizycznej formy, to istnieje jeden problem związany z ich wręczaniem. Jak wsadzić prezent cyfrowy pod choinkę?! Można oczywiście uznać, że się przy wigilijnym stole osobę obdarowywaną po prostu poinformuje o prezencie, ale z drugiej strony to świetna okazja do świątecznej zabawy! Gdy pewnego roku kupiłam prezent cyfrowy mojemu tacie, w ramach fizycznego podarunku przygotowałam ładną kartkę z zagadką. Jego zadaniem było odnaleźć prezent. Chwilę musiał kombinować, zanim zorientował się, że powinien go szukać na komputerze. Podobnie prezent cyfrowy w postaci gry wręczył mi kiedyś mój chłopak… Poszukiwania sprawiają wiele przyjemności! Dlatego warto wykazać się kreatywnością i przygotować zagadkę albo listę zadań do wykonania. Tylko wyobraźnia cię ogranicza.

Pomysły na prezent na Wigilię na ostatnią chwilę! Co kupić mamie, tacie, dziadkom i przyjaciołom?

Wiesz już jak ciekawie „zapakować” prezent cyfrowy i czym w ogóle jest. Ale nadal nie wiesz co konkretnie kupić mamie, chłopakowi czy komuś innemu? Mam dla ciebie kilka propozycji.

Prezent dla gracza i graczki na Boże Narodzenie

Chyba jednym z najpopularniejszych cyfrowych prezentów są… gry komputerowe. Jeśli obdarowywana osoba lubi grać na komputerze i posiada konta na Steamie albo Epicu – możesz podarować jej konkretną grę lub wirtualne pieniądze na jej zakup. Jak to zrobić?

Opcji jest kilka i zależą od platformy. Zwykle najprościej wejść na konto tej osoby. Jeśli możesz korzystać z jej komputera, wystarczy się zalogować i kupić grę. W innym razie możesz wysłać jej prezent, na przykład na Steamie doładowując portfel, czyli prezentując kartę wirtualną. Wtedy jednak osoba obdarowywana dostanie wiadomość mailową z informacją o prezencie, dlatego pamiętaj, by robić to w momencie wręczania prezentów, a nie kilka dni wcześniej.

A może osoba obdarowywana ma swoją jedną, ulubioną grę, na przykład „World of tanks”? Większość współczesnych gier pozwala dokupywać ulepszenia do rozgrywki. Na przykład we wspomnianych „World of Tanks” możesz podarować komuś czołg! W innych grach znajdziesz specjalne stroje, nietypowe bronie lub modyfikatory do umiejętności, na przykład w formie miesięcznej subskrypcji.

Prezent na Święta dla człowieka biznesu i siostry influencerki – pomysły na ostatnią chwilę

Szukasz pomysłu na prezent dla chłopaka, który pół dnia spędza na Zoomie, rozmawiając o biznesie i prowadząc negocjacje? A może twoja dziewczyna jest szanowaną influencerką, która musi nieustannie na mediach społecznościowych pokazywać nowości modowe?

Ciekawym i na pewno oryginalnym prezentem pod choinkę będzie… cyfrowe ubranie. Cyfrowe ubrania to stroje, które nie istnieją w wirtualnym świecie. Możesz je założyć w formie wirtualnej „skórki” na siebie w aplikacji wideo, nałożyć na zdjęcie na Instagram, kupić w celu kolekcjonerskim. Moda cyfrowa to moda ekologiczna, warto więc się jej bliżej przyjrzeć, gdy spędzamy teraz większość życia przed komputerami. Więcej informacji o modzie cyfrowej znajdziesz w naszym artykule „Nie chce ci się ubierać na spotkania video? Moda cyfrowa to rozwiązanie!”.

Niezobowiązujący pomysł na świąteczny prezent cyfrowy dla brata, siostry, przyjaciółki i znajomego z pracy

W tym roku umówiliście się, że wręczacie sobie wyłącznie symboliczne prezenty? A może nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy na Święta, a mimo to zależy ci, by podarować bliskim coś od siebie?

E-book i audiobook to rozwiązanie idealne! Możesz kupić pakiet książek lub jedną pozycję, ulubiony tytuł, książkę ukochanego autora, poradnik motywacyjny, nagrania rozwojowe, serial audio… Możliwości masz naprawdę wiele. Kieruj się gustem osoby obdarowywanej lub wybierz coś, co będzie jej kojarzyć się z tobą. Możesz też poszukać śmiesznego tytułu – moja przyjaciółka kupiła kiedyś książkę tylko dlatego, bo w tytule było jej imię i skrót od nazwiska! Taki niepozorny zbieg okoliczności sprawił jej dużo radości.

Prezent pod choinkę dla filmomaniaka

Odważę się stwierdzić, że wszyscy teraz kochają oglądać filmy i seriale! Moda na Netflix i otwarcie kin po pandemicznym zamknięciu sprawiły, że wszyscy, złaknieni rozrywki i kultury, zestresowani pandemią Covid-19, pokochaliśmy zanurzanie się w opowieściach.

Największe portale filmowe, takie jak Netflix, HBO GO, Player czy Amazon Prime umożliwiają opłacanie dostępu w formie subskrypcji. W zależności od platformy możesz wykupić dostęp do ulubionych filmów i podarować go ukochanej osobie opłacając rok z góry albo wsadzić pod choinkę karteczkę z tekstem w lekkim tonie, że zobowiązujesz się płacić abonament na przykład przez pół roku.

Osoba obdarowywana od telewizji woli srebrny ekran? W Cinema City trwa aktualnie promocja na kartę Unlimited – w cenie około półtora biletu możesz kupić nielimitowany dostęp do filmów. Nie jest to co prawda stuprocentowo cyfrowy prezent – karta ma fizyczną, plastikową formę, ale to też szybka opcja na prezent na Boże Narodzenie na ostatnią chwilę.

Pomysł na prezent dla kogoś, kto ma wszystko

Osoba, którą zamierzasz obdarować, ma wszystko, a nawet jeśli nie ma, to od razu sobie kupuje to, co potrzebuje? Ma też dobre serce?

Czasem zamiast prezentu bezpośrednio dla danej osoby, więcej radości sprawi zrobienie czegoś dobrego dla świata. Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla osoby wrażliwej, empatycznej, zajmującej się aktywizmem – uradujesz ją, wspierając wybraną fundację!

Jeśli przekażesz kwotę w imieniu tej osoby, zrobisz piękny świąteczny prezent nie tylko jej, ale też światu. W Boże Narodzenie jak w żaden inny dzień sprawdza się powiedzenie, że gdy dzielisz dobro, tak naprawdę je mnożysz.

Najtańszy prezent na Święta! Co zrobić, gdy nie stać mnie na prezenty?

Nie zawsze mamy pieniądze na prezent marzeń, a czasem nawet ich nie mamy na żaden prezent. Oczywiście możemy nic nie wręczać bliskim, w końcu to nie prezenty są najważniejsze w trakcie Świąt, to nie one budują świąteczną atmosferę, tylko fakt, że jesteście wszyscy razem. Z drugiej jednak strony wręczanie upominków to bardzo miły zwyczaj i nawet bez pieniędzy można dać coś od siebie.

Jeśli nie masz zdolności manualnych, by wykonać jakiś drobiazg do domu… Zrób prezent cyfrowy! Na przykład za pomocą Canvy możesz zrobić filmiki wideo – zmontuj wspólne zdjęcia w urocze nagranie lub wykonaj kolaż fotograficzny. Za mało czasu lub za trudne?

Czasem wystarczy zmienić komuś tapetę na laptopie na wspólne zdjęcie, by wywołać uśmiech na jego twarzy!

A jaki jest twój pomysł na tegoroczny cyfrowy prezent pod choinkę?

Home Strona główna Subiektywnie o finansach
Skip to content email-icon