Partner serwisu

Jak bezpiecznie zagrać z orkiestrą WOŚP?

Przed nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I chociaż w wielu miejscach odbywają się kolorowe i pełne radości imprezy, sporo osób wolałoby zachować zdrowy dystans i uniknąć kontaktu z tłumami. Podpowiadamy, jak wziąć zdalny udział w zabawie i dorzucić cegiełkę na specjalistyczny sprzęt okulistyczny dla dzieci, który ma pomóc im przejrzeć na oczy.

eSkarbonka WOŚP

eSkarbonka to wirtualna puszka iWolontariusza, którą znajdziemy na stronie https://eskarbonka.wosp.org.pl/. Można wrzucić do niej dowolną kwotę już od 10 Złotych i zapłacić kartą lub przez PayU, czyli np. przelewem z konta lub BLIKiem. Wpłaty można dokonać całkiem anonimowo lub podając swoje dane.

Zobacz również:

WOŚP

To chyba najszybsza, najbardziej wygodna i bezpieczna, pod każdym względem, metoda zagrania z Orkiestrą w tym roku. Polecamy ją wszystkim, ponieważ sami z niej korzystamy.

Aukcje internetowe WOŚP

Innym sposobem zdalnego dołożenia się do funduszy WOŚP jest wylicytowanie wydarzenia lub przedmiotu, np. na Allegro.

Jakie technologiczne cuda można znaleźć?

Znajdziemy tu, na przykład, wiele doskonałych gadżetów firmy JBL, jak np. gamingowe słuchawki JBL Quantum 800 czy JBL Quantum One, przenośne głośniki bluetooth JBL Charge 5, czy genialne JBL Xtreme 2 GM.

Wielbiciele iPhonów mogą wylicytować etui z wygrawerowanym logo WOŚP do iPhone 13 lub iPhone 11.

Gamerzy mogą zainteresować się kartami graficznymi. Wypatrzyliśmy jedną z najmocniejszych kart graficznych NVIDIA GeForce dostępnych na rynku: Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti GAMING OC 12G zmodowaną przez Łukasza 'CzugA’ Maczugę.

WOŚP

Licytowany jest także komputer stacjonarny z procesorem AMD RYZEN 5 3600, 16 GB RAMu, kartą graficzną Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 12 GB i dyskiem SSD M.2 o pojemności 512 GB zaprojektowany przez Stanisława „Tipsa” Wiertelaka w ramach projektu NVIDIA Charity Stream.

NVIDIA Charity Stream

NVIDIA Charity Stream to akcja, w której znani gamerzy i osobistości ze sceny e-sportu zbierają pieniądze dla WOŚP wspólnie z NVIDIA Polska. W tym roku odbędzie się już siódma edycja projektu, a pełną listę wydarzeń i streamów można znaleźć na stronie: https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/nvidia-charity-stream/

Allegrowe gratki

Na Allegro licytowane jest też coś, na co sami mielibyśmy ochotę, czyli szkolenie z programowania robotów współpracujących, o których opowiadaliśmy w tekście Nadchodzą coboty! Czy jest się czego bać?.

Wypatrzyliśmy tam także ciekawą ofertę wsparcia IT. 6 godzin wparcia IT można w tej chwili wylicytować za niewielkie 200 Złotych. Naszym zdaniem prawdziwa okazja!

A jeśli ktoś ma problem z dyskiem, na którym przechowywał, na przykład, zdjęcia lub cenne dane, to JK Recovery wystawiło na aukcję usługę odzyskania danych z dysku HDD lub SSD za, obecnie, 202,50 Złotych, czyli ułamek standardowej ceny.

Na aukcjach znajdziemy też coś dla pasjonatów supernowoczesnych technologii, czyli wizytę i udział w pracach technologicznych w laboratorium mikroelektroniki, w których wytwarzane są układy mikroelektroniczne i do fotoniki. W czasie wycieczki zwycięzca licytacji będzie mógł obejrzeć sprzęty wykorzystywane w laboratorium, wziąć udział w pracach technologicznych oraz zobaczyć proces produkcji mikroprzyrządów. Zazdrościmy!

Na innej aukcji można wygrać wizytę w Centrum Naukowo – Badawczym Dr Irena Eris, gdzie zespół złożony z biologów, chemików, biochemików, biotechnologów, farmaceutów oraz lekarzy dermatologów prowadzi zaawansowane badania naukowe.

Z kolei gratką dla osób zainteresowanych OZE, ale raczej tych, które nie mają lęku wysokości, jest wystawiony przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i Polenergię wjazd na wiatrak.

Wszystkie aukcje WOŚP na Allegro można znaleźć na stronie aukcje.wosp.org.pl. A naprawdę jest w czym wybierać.

Co kręci Homodigital.pl?

Sami z wielkim przejęciem, a nawet wypiekami, obserwujemy całkiem nietechnologiczną aukcję Kabaretu Hrabi, który wystawił Zestaw Usług Domowych Kabaretu Hrabi. Usługa obejmuje spotkanie z wróżbitką Elą, czyli Joanną Kołaczkowską, gotowanie obiadu przez Tomasza Majera, drobne naprawy wykonywane przez Dariusza Kamysa, a wszystko przy muzyce Łukasza Pietscha. Cóż, nie samą technologią człowiek żyje, prawda?

Można polemizować z różnymi aspektami organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie da się jednak podważyć prostego faktu, że w większości polskich szpitali znajdziemy zakupiony przez WOŚP sprzęt, który ratuje – lub może uratować – życie i zdrowie każdego z nas i naszych bliskich.

Dlatego subiektywnie uważamy, że niezależnie od poglądów politycznych (i innych) warto przyłączyć się do ogólnonarodowej zbiórki i zagrać z Orkiestrą. Bo jeśli, dzięki temu, zostanie uratowany wzrok choćby jednego dziecka, to NAPRAWDĘ WARTO.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze wpisy naszych autorów Wszyscy autorzy
Przyszłość jest tutaj

Podaj swój adres email i odbieraj najświeższe informacje o nowych technologiach i nie tylko.

email-iconfacebooktwitteryoutubelinkedin instagram whatsup
Skip to content