3 kwietnia 2024

Zwiększ dochody firmy za pomocą własności intelektualnej! Pomoże IP Scan

Twoja firma posiada własność intelektualną? A czy wiesz, że możesz na niej zarobić? Usługa IP Scan przygotowana przez Urząd Patentowy RP pomaga zrozumieć zawiłości własności intelektualnej, dostarcza wskazówki, jak ją zarejestrować i wykorzystać. Właśnie to ostatecznie prowadzi do generowania większych zysków w firmie.

Czy wiesz, co jest własnością intelektualną Twojego przedsiębiorstwa? Twoje przedsiębiorstwo może mieć wiele niematerialnych własności, o których nawet nie pomyślałeś w ferworze walki o zarobki, klientów, reklamę itd. Do własności intelektualnych MŚP mogą się zaliczać podstawowe informacje o przedsiębiorstwie, jak jego nazwa i domena.

Co jeszcze? Mogą to być znaki towarowe, patenty, własność intelektualna zarejestrowana, wzory, wzory użytkowe, prawa autorskie, rośliny, tajemnice przedsiębiorstwa i wiele więcej. Czy tworzysz z użyciem AI? Te prace też mogą podlegać własności: Czy sztuczna inteligencja może być kreatywna? (homodigital.pl) Usługa IP Scan pomaga właścicielom MŚP odkryć wszystkie elementy, które mają wartość dla firmy. Jak to działa?

Co to jest IP Scan?

Usługa IP Scan oferuje dostęp do eksperta, który ściśle współpracując z właścicielem firmy. Ekspert jest w stanie pomóc wykryć wszystkie aspekty własności intelektualnej przedsiębiorstwa. W trakcie analizy każdy wykryty element jest poddawany szczegółowej ocenie. Właściciel MŚP musi pamiętać o tym, że współpraca z ekspertem od IP Scan w dużej mierze opiera się na zaufaniu. Tylko odpowiadając uczciwie na pytania, właściciel zyska kompleksowy raport. Po przeprowadzeniu analizy, ekspert przygotowuje Raport IP Scan.

Co zawiera Raport IP Scan i dlaczego jest taki ważny?

Raport IP Scan zawiera szereg wytycznych związanych z dalszym prowadzeniem biznesu. W Raporcie ekspert przedstawia wyniki analizy i sugeruje dalsze działania, które umożliwiają włączenie strategii własności intelektualnej do biznesplanu przedsiębiorstwa. Więcej na temat zawartości raportu znajdziesz pod linkiem: IP Scan (europa.eu) .

Dlaczego warto chronić własność intelektualną?

Ochrona własności intelektualnej daje przewagę konkurencyjną na rynku. Posiadając chronioną własność intelektualną, przedsiębiorca może tworzyć nowe źródła dochodu, choćby za pomocą licencjonowania, sprzedaży lub umów dotyczących łączenia marek. Zarejestrowana własność intelektualna buduje też prestiż firmy – często jest uznawana za wyznacznik siły i stabilności przedsiębiorstwa.

Kto może skorzystać z IP Scan?

Z IP Scan mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność w Unii Europejskiej. Każde z nich może uzyskać 90% dofinansowania (do 630 euro).

Jak skorzystać z IP Scan? Przedsiębiorca zainteresowany usługą może złożyć wniosek online, za pomocą platformy EUIPO. W przyznawaniu środków decyduje kolejność zgłoszeń! Przedsiębiorca, który uzyska pozytywną decyzję Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, następnie zgłasza chęć skorzystania z IP Scan do Urzędu Patentowego RP (ipscan@uprp.gov.pl). Ostatnim krokiem jest wybór wykonawcy spośród dostępnych na stronie uprp.gov.pl. Wykonawca przygotuje Raport IP Scan.

Ochrona własności intelektualnej w firmie

Usługa IP Scan pomaga właścicielom MŚP w ochronie własności intelektualnej, a co za tym idzie – zwiększeniu zysków. Korzystając z usługi, zyskujesz jasną strategię własności intelektualnej. Dzięki niej dowiesz się, co, jak i gdzie zarejestrować. A także – jak wykorzystać już posiadaną własność intelektualną, choćby za pomocą licencji, partnerstw, umiędzynarodowienia.

Autor zdjęcia:  ARAMYAN

Tagi:
Home Strona główna Subiektywnie o finansach
Skip to content email-icon