Partner serwisu

Infoshare 2022 za nami. „Stoisko zrobione było w stylu kalifornijskim”

Ponad 100 największych firm z branży IT i aż 7 tysięcy uczestników. Kolejna impreza Infoshare okazała się świętem innowacji i marketingu. Konkurs startupów organizowany wygrała firma CareTech Human z Ukrainy.

W gdańskiej hali AmberExpo w 6 i 7 października odbyła się konferencja Infoshare. Impreza skierowana była do wszystkich osób interesujących się branżą IT oraz nowymi technologiami.

Zobacz również:

– Podczas wydarzenia mieliśmy dwa dni pełnych znakomitych wystąpień. Łącznie było ich aż 150. Ponadto aż 6 scen tematycznych. Impreza co roku jest międzynarodowa, w szczególności jeżeli chodzi o konkurs start-upowy. W tej edycji mieliśmy ponad 450 zgłoszeń z 62 krajów – podkreśla Grzegorz Borowski, prezes Infoshare.

Cel Infoshare? Znaleźć pracownika

Sporo wystawców chciało pokazać się z jak najlepszej strony, m.in. poszukując nowych pracowników.

– Chcemy zaprezentować się przed potencjalnymi kandydatami. Nasze stoisko zrobione było w stylu kalifornijskim, dzięki czemu każdy mógł sobie np. poćwiczyć surfowanie – mówi Ryszard Szopa, dyrektor jednej z firm obecnych na Infoshare.

Metawersum. Hit czy kit?

– Bardzo podobało mi się to, że każdy z wystawców starał się jak najlepiej podjąć interakcje z uczestnikami – zachwala jeden z uczestników konferencji.

– Usłyszeliśmy o tym rok temu, chcieliśmy zobaczyć jak to wygląda. W przyszłości chcemy uczestniczyć w czymś takim jako wystawcy. Najbardziej podobały nam się pojedynki start-upów – mówi grupka młodych chłopków, którzy również wybrali się na Infoshare.

Generalnie cele rekrutacyjne wybiły się na pierwszy plan tegorocznej imprezy. Wielu wystawców potwierdzało, że przyjechało na Infoshare znaleźć pracowników.

Ukraiński start-up z główną nagrodą

Konkurs na najlepszy startup wygrała ukraińska firma CareTech Human, która wymyśliła urządzenie umożliwiające zdalne monitorowanie parametrów urologicznych. W nagrodę otrzymała 20 tysięcy euro. Drugie miejsce w konkursie zajęła firma Ender Turing z Estonii (7 tys. euro), a trzecie polski MAB Robotics (3 tys. euro). Nagrody pieniężne w konkursie startupów ufundował prezydent miasta Gdańska.

CareTech Human wprowadza na rynek urządzenie do zdalnego monitorowania parametrów urologicznych. Ma umożliwić wczesne wykrywanie chorób układu moczowego. Jak tłumaczyli przedstawiciele CareTech Human, to szczególnie ważne w przypadku mężczyzn, którzy borykają się z przerostem gruczołu krokowego i syndromem nadczynności pęcherza. Schorzenia te dotyczą ok. 14 mln osób na świecie.

Infoshare uznawana jest za największą konferencję technologiczną w Europie środkowo-wschodniej. Kolejna, 17. edycja już za rok.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze wpisy naszych autorów Wszyscy autorzy
Przyszłość jest tutaj

Podaj swój adres email i odbieraj najświeższe informacje o nowych technologiach i nie tylko.

email-iconfacebooktwitteryoutubelinkedin instagram whatsup
Skip to content