Partner serwisu

Technologiczny home office. Jak pracować wygodniej?

Home office stał się standardem. Wirus nie odpuszcza – zdalna praca jest codziennością. Jak zatem stworzyć wygodne domowe centrum pracy?

Nasze telefony są obecnie centrum zarządzania zarówno sprawami prywatnymi, jak i zawodowymi. Zaczynając od aplikacji bankowych, które pomagają nam w operacjach finansowych, zarządzaniu budżetem, czy zleceniami inwestycyjnymi, poprzez wszelkie karty lojalnościowe umożliwiające zakupy ze zniżkami, a kończąc na umawianiu wizyt lekarskich, odbieraniu wyników badań, czy realizacji recept.

Zobacz również:

Wielu z nas z poziomu telefonu zarządza także urządzeniami w domu w ramach smart home, zatem dlaczego nie dołączyć do własnych zasobów „mądrego biura” i mieć wszystkie potrzebne dokumenty, skany oraz wydruki pod jednym dachem?

Organizacja i zmysły w wirtualnej rzeczywistości

Praca zdalna wymusza korzystanie z takich aplikacji jak Zoom, Teams, kalendarz Google, czy Slack. Ale jest także kilka innych programów lub aplikacji, które pomagają w czasie pracy zdalnej.

Taką aplikacją jest np.: coffitivity, która zawiera bibliotekę dźwięków stymulujących mózg w czasie pracy, ale nie są to jakieś kołyszące rytmy, rockowe riffy, czy klubowa muzyka, która nie pozwala na drzemkę przed komputerem. Coffitivity dostarcza hałas prosto z kawiarni. Ponoć badania wskazują, że sam kawiarniany zgiełk działa na kreatywność jak kawa z rana. Z pozoru na przeciwległym biegunie znajduje się aplikacja Freedom, która bierze na celownik wszystko to, co rozprasza naszą uwagę. Aplikacja blokuje określone strony i aplikacje lub w skrajnych przypadkach cały internet.

Jeśli ktoś nie wytrzyma i koniecznie będzie chciał sprawdzić, czy znajomi nie zostawili superważnej informacji na Facebooku, to zamiast tablicy z tego portalu w przeglądarce wyświetli się przyjemne w odbiorze zielone tło. Podobnie działa aplikacja Forest, która pomaga oderwać się od telefonu. Forest nie tylko blokuje nam dostęp do innych aplikacji, ale robi to sprytnie, zapraszając nas jednocześnie do… gry. Sadzisz drzewko, które rośnie, jeśli trzymasz się z dala od telefonu. Nie wytrzymujesz w wyznaczonym czasie? Niszczysz drzewko. Później jest jeszcze ciekawiej. Do zebrania są wirtualne monety, nowe gatunki roślin, całe lasy, kolejne funkcje itd.

Domowe eko-smart biuro

Domowe biuro musi składać się przede wszystkim z właściwego sprzętu. Takiego, który jest niezawodny, ale także funkcjonalny. Na przykład firma HP – wspominamy akurat o niej, bo jest partnerem cyklu artykułów „Oszczędności w abonamencie”, ale oczywiście różnych pomysłów na eko-smart-biuro jest na rynku więcej – kusi swoich klientów programem  HP+, który stanowi inteligentny system druku obejmujący nie tylko nowoczesne drukarki, ale także nową na polskim rynku subskrypcję druku Instant Ink, aplikację HP Smart oraz jej bardziej rozbudowaną wersję HP Smart Advance (ułatwia prowadzenie znacznie większej liczby spraw biurowych, niż tylko drukowania).

Użytkownik korzystający z rozwiązania HP+ w ramach subskrypcji Instant Ink przez pierwszych 6 miesięcy (okres próbny) nic nie płaci, a później reguluje określoną kwotę dostosowaną do częstotliwości drukowania. Drukarka sama wykrywa niski stan tuszy i tonerów, informuje producenta, a zamawianie nowych wkładów odbywa się automatycznie pod drzwi użytkowników.

Nowe rozwiązania to także dbałość o środowisko – w ramach subskrypcji możemy skorzystać z darmowego recyklingu zużytych pojemników z tuszem, które odbierze od nas kurier. Do tego HP wprowadziło program Forest First i deklaruje, że zasadzi nowe drzewa w zamian za wydrukowane strony.

Centrum zarządzania domowym biurem może być aplikacja HP Smart, która pozwala nie tylko zdalnie drukować i skanować z każdego miejsca, ale też umożliwia przechowywanie dokumentów w chmurze z dodatkowym systemem ochrony danych W aplikacji możemy edytować skany, wyświetlić ich podgląd, znajduje ona bardzo sprawnie dokumenty na fotografii, docina je, poprawia kontrast oraz kolory. Wszystko możemy zapisać jako pliki PDF i JPEG, a następnie przechowywać na wybranym koncie w chmurze.

Smartnie i sprytnie dla dzieci i zajętych rodziców

HP Smart oferuje także kilka dodatkowych, przydatnych funkcji. W oknie głównym umieszczono kafelek Baw się i ucz. Po kliknięciu przenosimy się na stronę internetową, gdzie znajdziemy gotowe do druku materiały dla dzieci w każdym wieku – szczególnie przydatne, kiedy pracujemy z domu, dzieci mają przerwę lub właśnie skończyły naukę zdalną. Jednym kliknięciem dostarczamy naszym pociechom dodatkowe zajęcie, np. kolorowankę, aby spokojnie dokończyć projekt, czy telekonferencję. Zabiegani użytkownicy odnajdą zadania Smart Tasks, które umożliwiają tworzenie skrótów do drukowania, skanowania, udostępniania i wysyłania plików pocztą e-mail za pomocą jednego kliknięcia.

Z kolei zalety HP Smart Advance odkryją nie tylko osoby pracujące zdalnie z domu, właściciele firm, ale także studenci, czy nauczyciele. Aplikacja jest dedykowana drukarkom HP+ i ma szerszy zakres możliwości niż podstawowa wersja HP Smart. Pozwala na skanowanie wielu elementów jednocześnie i automatyczne rozdzielanie każdego z nich na poszczególne strony. Znana wszystkim uciążliwość związana ze skanowaniem stron książek w przypadku tej aplikacji należy do przeszłości – automatycznie spłaszcza strony oraz zapisuje je w jednym pliku. Jak na funkcję smart przystało, naprawia automatycznie wszelkie niedociągnięcia – usuwa rozpraszające znaki i otwory. Skany zapisuje w wielu formatach, także jako pliki tekstowe: PDF, TXT i DOCX.

Homo faber

Praca zdalna to wyzwanie, ale także szereg korzyści. Właściwie zaplanowana pozwala na stworzenie domowego centrum dowodzenia, w którym dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można znaleźć równowagę  pomiędzy czasem z rodziną a pracą. Jesteśmy pracownikami, ale przede wszystkimi jesteśmy ludźmi. A technologia ma nam pomóc ten balans utrzymać.

——————–

Niniejszy artykuł jest częścią cyklu edukacyjnego „Oszczędności w abonamencie” realizowanego przez „Subiektywnie o finansach” oraz Homodigital.pl z firmą HP, dostawcą usługi subskrypcji druku HP Instant Ink

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mhjgfu
Mhjgfu
10 miesięcy temu

Kolejne sponsorowane g… które oznaczone jest dopiero na koncu

Jennd
Jennd
10 miesięcy temu

Jak ładnie usuwacie niepochlebne komentarze. Unfollow.

Rafał Pikuła
Editor
10 miesięcy temu
Reply to  Jennd

Który komentarz usunęliśmy?

ralph
ralph
9 miesięcy temu

Po przygodach z HP Pavilion dziękuję tej firmie. Apliiacja HP smart raz działa raz nie. Raczej bez kabla się nie obejdzie.

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  ralph

Błędy są w wielu aplikacjach. Ja używam Cannon bezprzewodowe i nie powiem aby było to niezawodne

Najnowsze wpisy naszych autorów Wszyscy autorzy
Przyszłość jest tutaj

Podaj swój adres email i odbieraj najświeższe informacje o nowych technologiach i nie tylko.

email-iconfacebooktwitteryoutubelinkedin instagram whatsup
Skip to content