14 czerwca 2024

Szukasz pracy? AI Ci pomoże – jeśli zdecydujesz się na LinkedIn Premium

Szukasz pracy? A może po prostu tylko rozglądasz się, czy nie nadszedł czas, by poszukać alternatyw dla obecnego zajęcia? Teraz może Ci pomóc AI – ale pod warunkiem, że zdecydujesz się na LinkedIn Premium. No i z AI porozmawiasz, choć – przynajmniej na razie – tylko po angielsku.

Na czym polegają nowe zasilane sztuczną inteligencja funkcje od LinkedIn? Po pierwsze, AI poszuka odpowiedniego ogłoszenia na pracę na podstawie prostego zapytania. Możemy więc na przykład napisać „Szukam pracy dla dziennikarza w Warszawie za 8000 zł netto”. I – sztuczna inteligencja powinna nam znaleźć odpowiednie oferty pracy, jeśli takowe istnieją.

Po drugie, AI pomoże nam przy pisaniu CV i to w kontekście danego ogłoszenia o pracę – może nam zasugerować, jakie umiejętności dodać do naszego CV, by było lepiej dopasowane do oczekiwań pracodawcy. Możemy również poprosić AI o napisanie dla nas propozycji listu motywacyjnego. Jest to o tyle istotne, że jak odnotowuje wiceprezes LinkedIn d/s produktów Gyanda Sachdeva, „za każdym razem, gdy starasz się o pracę, będzie to inne CV i inny list motywacyjny.” Przy pomocy AI będzie nam łatwiej wprowadzić odpowiednie zmiany.

Trzecią nową funkcją będą porady ekspertów, na przykład o tym, jak negocjować płacę. Porady będą generowane przez AI na podstawie treści wygenerowanych przez ekspertów z takich dziedzin jak psychologia czy strategia biznesowa. Sztuczna inteligencja, jak zapewnia LinkedIn, dostosuje te porady do naszych potrzeb.

Na razie usługi po anielsku, i – sprawdźcie przed wysłaniem!

Oczywiście pamiętajmy, że wszystkie te usługi będą – jak na razie – dostępne tylko w języku angielskim. Więc jeśli Wasz potencjalny pracodawca oczekuje CV po polsku, to będziecie musieli przetłumaczyć propozycje LinedIna na język ojczysty. Oczywiście możecie to zrobić z pomocą AI – Gemini czy Copilot pewnie sobie z tym nieźle poradzą. Tylko pamiętajcie – zawsze sprawdzajcie wytwory AI. Raczej nie chcecie, żeby jakiś błąd popełniony przez AI zasugerował pracodawcy, że CV czy listu motywacyjnego nie pisaliście sami.

AI pomoże Wam w znalezieniu pracy nie tylko przez LinkedIn – pomoże Wam być może jeszcze bardziej, jeśli nauczycie się jej używać, zwłaszcza jako power users.

Ile te funkcjonalności kosztują? Jeśli uda wam się znaleźć pracę w 30 dni – to w ogóle nie będą Was kosztować. Tyle trwa bezpłatny okres próbny LinkedIn Premium. Jeśli jednak nie złapiecie Pana Boga za nogi i poszukiwanie pracy zajmie Wam więcej czasu, to niestety wejdziecie w koszty i to niemałe – najtańszy plan LinkedIn Premium Career kosztuje 99 zł za miesiąc.

Czytaj teżRegulacje wykorzystania GenAI w SGH – przyciasny gorset czy sposób na wzrost efektywności? (WYWIAD)

Źródło grafiki: Sztuczna inteligencja, model Dall-E 3

Home Strona główna Subiektywnie o finansach
Skip to content email-icon