26 maja 2023

Co lepiej wpada w ucho? AirPods: kultowe słuchawki bezprzewodowe od Apple czy JBL Tune?

Białe, bezprzewodowe słuchawki od Apple się wyróżniają na tle innych słuchawek. Ale JBL mają także swoje zalety, w tym efektywność zakupu.

No są śliczne 🥰

Białe, bezprzewodowe słuchawki od Apple się wyróżniają – ale czy można je łatwo podpiąć do telefonu z Androidem ? Popatrzmy co nam oferują Airpodsy i JBL-e. Które są lepsze – to zależy od twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Oba te marki oferują wysokiej jakości produkty, ale mają swoje mocne strony. Dzisiaj skupimy się tylko na tych dwóch markach.

Czym są Apple AirPods?

AirPods to bezprzewodowe słuchawki zaprojektowane przez firmę Apple. Ich technologia pozwala na łatwe parowanie z urządzeniami tej marki, w tym z iPhonem, iPadem czy komputerem Mac i natychmiastowe przełączanie między sprzętami, a autorskie czipy Apple zapewniają szybkie i stabilne połączenie. Oczywiście AirPodsy można łączyć z urządzeniami innych producentów, lecz synergia między produktami Apple gwarantuje ich największą funkcjonalność.

Funkcjonalność Apple AirPods

Apple AirPods to niezwykle zaawansowany sprzęt audio. Wbudowane sensory umożliwiają automatyczne pauzowanie muzyki, gdy użytkownik zdejmuje słuchawki, oraz szybkie wznowienie, gdy je zakłada. Również asystent głosowy jest zintegrowany z AirPodsami, a to pozwala na interakcję z Siri bez sięgania po iPhone’a czy iPada.

Najnowsze modele AirPods (w tym oba warianty AirPods Pro, AirPods 3. generacji i AirPods Max) pozwalają cieszyć się personalizowanym dźwiękiem przestrzennym z dynamicznym śledzeniem ruchów głowy. Zaawansowana technologia audio sprawia, że ulubiona muzyka dociera do Ciebie ze wszystkich stron. Przy tym wszystkim, brzmienie pozostaje równomierne i zbalansowane niezależnie od poziomu głośności, co zapewnia doskonałe wrażenia słuchowe w każdym momencie.

Dlaczego AirPods wypadają tak dobrze na tle konkurencji?

W przypadku słuchawek bezprzewodowych jakość dźwięku w dużej mierze zależy od rodzaju kodowania wykorzystanego w procesie transmisji dźwięku. Apple wykorzystuje autorską implementację AAC (Advanced Audio Coding) – kodeka, który jest szeroko stosowany i doceniany w przemyśle muzycznym. Pliki dźwiękowe w tym formacie brzmią niezwykle naturalnie i są wysoce zbliżone do oryginalnej ścieżki ze studia nagrań!

Co więcej, AirPods posiadają wbudowany czip Apple H1, który wspomaga proces transmisji audio i pozwala na szybkie i stabilne połączenie z telefonem czy iPadem. W modelu słuchawek Pro 2. generacji zastosowano już unowocześnioną wersję czipu – H2. Następca zapewnia nowe funkcje, takie jak wzmocniona redukcja szumów i jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Współpraca autorskiego układu Apple z przetwornikiem i wzmacniaczem zapewnia imponujące brzmienie zarówno w przypadku wysokich nut, jak i niskich basów. Każdy dźwięk dostarcza intensywnych wrażeń, dzięki czemu słuchawki AirPods, w szczególności AirPods Pro, stają się niezastąpionym gadżetem dedykowanym każdemu pasjonatowi dobrej muzyki.

Design Apple AirPods

Apple AirPods zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do każdego ucha. Ergonomiczny kształt gwarantuje wygodę noszenia, a zminiaturyzowana technologia, w której Apple jest nieodzownym mistrzem, zapewnia minimalną wagę i rozmiar słuchawek. Modele douszne występują w zestawie z etui ładującym, które z łatwością mieści się w kieszeni. Wariant Max wyposażony został w stylowy Smart Case.

Cena AirPodsów – ile zapłacisz za słuchawki Apple?

Aktualne ceny producenta dla modeli dousznych Apple AirPods w zależności od wersji zaczynają się od  799 zł do 1499 zł w przypadku AirPods Pro 2. generacji.

Model słuchawek wokółusznych AirPods Max kosztuje nieco więcej – 3099 zł, ale pozwala na dłuższe użytkowanie na jednym ładowaniu – nawet do 20 godzin. Poza tym zostały wyposażone w dziewięć mikrofonów, które oferują kompleksową redukcję hałasów i doskonały dźwięk podczas konwersacji i nagrań.

A teraz słuchawki JBL

Używamy słuchawek JBL Tune 230C z telefonem z Androidem.

Integrują się świetnie, posiadają dedykowaną aplikację, w której można dostosować różne parametry oraz tryb pracy, takie jak filtrowanie szumu czy tryb mowy. Podobnie jak wiele innych słuchawek dousznych, posiadają wymienne gumki, które dopasowujemy do rozmiaru naszego ucha. Może to być zarówno wadą, jak i zaletą w porównaniu do AirPodsów, które posiadają jeden, uniwersalny rozmiar. Słuchawki JBL przechowujemy w stylowym pudełku, które szybko je ładuje. Jedyną wadą (w przypadku czarnych słuchawek dousznych) jest zbyt małe oznaczenie lewej i prawej słuchawki. Ale…

Słuchawki JBL mogą łączyć się z telefonem nawet, gdy Bluetooth nie jest włączony, co zapewnia niesamowity komfort – prawdziwe handsfree

Cenowo, za JBL Tune 230C zapłaciliśmy 297 zł, co jest odpowiednią ceną w stosunku do jakości dźwięku.

Czy i jak kupić Apple AirPods (albo JBL)?

Jak każdy produkt „z jabłkiem” słuchawki AirPods najlepiej zamówić u sprawdzonego sprzedawcy współpracującego ściśle z marką Apple. Kupując w sklepie takim jak iSpot (Apple Premium Reseller) użytkownik zyskuje pewność, że nabywa oryginalny produkt objęty należytą gwarancją jakości. Aby zdobyć słuchawki w korzystnej cenie, warto śledzić promocje w sklepie partnerskim Apple oraz zapisać się na newslettery informacyjne.

Podsumowując, Apple AirPods niewątpliwie należą do najbardziej kultowych sprzętów audio dostępnych na rynku. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii, niepowtarzalnemu designowi i bogatej funkcjonalności.

JBL najlepiej nabyć na Allegro – u sprawdzonych dostawców – pod warunkiem, że wiesz który model jest dla Ciebie najlepszy. Jeśli nie wiesz – poszukaj sklepu stacjonarnego i po prostu przetestuj.

AirPods (zwłaszcza najnowsze modele, takie jak AirPods Pro lub AirPods Max):

  1. Bardzo dobrze integrują się z urządzeniami Apple – jeśli korzystasz z iPhone, iPada czy Maca, to AirPods są stworzone do współpracy z tymi urządzeniami.
  2. AirPods Pro oferują aktywną redukcję szumów, co jest bardzo przydatne w głośnych otoczeniach.
  3. Mają czysty, zbalansowany dźwięk i są komfortowe w użyciu przez długi czas.

Słuchawki JBL:

  1. Są znane z mocnych, głębokich basów – jeśli lubisz muzykę z dominującym basem, mogą ci się podobać.
  2. Często są bardziej wytrzymałe i mają lepszą odporność na wodę, co czyni je dobrym wyborem dla osób aktywnych fizycznie.
  3. Zazwyczaj są tańsze niż AirPods, oferując dobrą jakość dźwięku za mniej pieniędzy.

Ważne jest, aby przeczytać recenzje konkretnych modeli, które Cię interesują, ponieważ różne modele mogą mieć różne funkcje i różnić się jakością dźwięku.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Pomagał podsumować Chat GPT.

Home Strona główna Subiektywnie o finansach
Skip to content email-icon